- Part # T410-600B
- Category Semiconductors
- Category Thyristor/SCR/Triac/Diac/Alternistor
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
T410600B
TRIAC
600 V
10 MA
4 A
30 A
15 MA
1.3 V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2024
T410-600B
Specifications
- Part # T410-600B
- Category Semiconductors
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
T410600B
TRIAC
600 V
10 MA
4 A
30 A
15 MA
1.3 V ROHS COMPLIANT: YES