- Part # STW75NF20
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.04 lbs
Product Information
Description:
STW75NF20
POWER FIELD-EFFECT TRANSISTOR
75A I(D)
200V
0.034OHM
1-ELEMENT
N-CHANNEL
SILICON
METAL-OXIDE SEMICONDUCTOR FET
TO-247AB
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 1/21/2025
STW75NF20
Specifications
- Part # STW75NF20
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.04 lbs
Product Information
Description:
STW75NF20
POWER FIELD-EFFECT TRANSISTOR
75A I(D)
200V
0.034OHM