- Part # STTH6004W
- Category Semiconductors
- Category Diode
- Weight 0.03 lbs
Product Information
Description:
STTH6004W
RECTIFIER DIODE
SINGLE
400 V
60 A
830 MV
50 NS
600 A ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2024
STTH6004W
Specifications
- Part # STTH6004W
- Category Semiconductors
- Category Diode
- Weight 0.03 lbs
Product Information
Description:
STTH6004W
RECTIFIER DIODE
SINGLE
400 V
60 A
830 MV
50 NS
600 A ROHS COMPLIANT: YES