- Part # STTH1R06A
- Category Semiconductors
- Category Diode
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
STTH1R06A
(PRICE/TC)
FAST / ULTRAFAST DIODE
SINGLE
600 V
1 A
1 V
25 NS
20 A ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2024
STTH1R06A
Specifications
- Part # STTH1R06A
- Category Semiconductors
- Category Diode
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
STTH1R06A
(PRICE/TC)
FAST / ULTRAFAST DIODE
SINGLE
600 V
1 A
1 V
25 NS
20 A ROHS COMPLIANT: YES