- Part # STS7C4F30L
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
STS7C4F30L
DUAL POWER MOSFET
1 N-CHANNEL
1 P-CHANNEL
30V
7A
30V 4A
8 PIN SOIC
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 5/21/2020
STS7C4F30L
Specifications
- Part # STS7C4F30L
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
STS7C4F30L
DUAL POWER MOSFET
1 N-CHANNEL
1 P-CHANNEL
30V
7A
30V 4A