- Part # STP80NF55L-06
- Category Semiconductors
- Category Thyristor/SCR/Triac/Diac/Alternistor
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
STP80NF55L06
MOSFET TRANSISTOR
N CHANNEL
80 A
55 V
8 MOHM
10 V
3 V
ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 3/21/2022
STP80NF55L-06
Specifications
- Part # STP80NF55L-06
- Category Semiconductors
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
STP80NF55L06
MOSFET TRANSISTOR
N CHANNEL
80 A
55 V
8 MOHM
10 V
3 V