- Part # STP80NF06
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.02 lbs
Product Information
Description:
STP80NF06
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
POWER FIELD-EFFECT TRANSISTOR
80A I(D)
60V
0.008OHM
1-ELEMENT
N-CHANNEL
SILICON
METAL-OXIDE SEMICONDUCTOR FET
TO-220AB
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 3/21/2022
STP80NF06
Specifications
- Part # STP80NF06
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.02 lbs
Product Information
Description:
STP80NF06
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
POWER FIELD-EFFECT TRANSISTOR
80A I(D)
60V
0.008OHM