- Part # STP75NF75
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.10 lbs
Product Information
Description:
STP75NF75
MOSFET TRANSISTOR
N CHANNEL
80 A
75 V
0.0095 OHM
10 V
3 V ROHS COMPLIANT: NO
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2024
STP75NF75
Specifications
- Part # STP75NF75
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.10 lbs
Product Information
Description:
STP75NF75
MOSFET TRANSISTOR
N CHANNEL
80 A
75 V
0.0095 OHM
10 V
3 V ROHS COMPLIANT: NO