- Part # STN2NF10
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
STN2NF10
(PRICE/TC)
N CHANNEL MOSFET
100V
2A
SOT-223
TRANSISTOR POLARITY:N CHANNEL
CONTINUOUS DRAIN CURRENT ID:2A
DRAIN SOURCE VOLTAGE VDS:100V
ON RESISTANCE RDS(ON):230MOHM
RDS(ON) TEST VOLTAGE VGS:10V
THRESHOLD VOLTAGE VGS:4V
NO. OF PINS:4 ROHS COMPLIA
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2024
STN2NF10
Specifications
- Part # STN2NF10
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
STN2NF10
(PRICE/TC)
N CHANNEL MOSFET
100V
2A
SOT-223
TRANSISTOR POLARITY:N CHANNEL
CONTINUOUS DRAIN CURRENT ID:2A
DRAIN SOURCE VOLTAGE VDS:100V
ON RESISTANCE RDS(ON):230MOHM
RDS(ON) TEST VOLTAGE VGS:10V
THRESHOLD VOLTAGE VGS:4V