- Part # STGIB15CH60TS-L
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
STGIB15CH60TSL
IGBT MODULE
600V
15A
SDIP2B-26
TRANSISTOR POLARITY:N CHANNEL
DC COLLECTOR CURRENT:15A
COLLECTOR EMITTER SATURATION VOLTAGE VCE(ON):600V
POWER DISSIPATION PD:75W
COLLECTOR EMITTER VOLTAGE V(BR)CEO:-
TRANSISTOR CASE ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2024
STGIB15CH60TS-L
Specifications
- Part # STGIB15CH60TS-L
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
STGIB15CH60TSL
IGBT MODULE
600V
15A
SDIP2B-26
TRANSISTOR POLARITY:N CHANNEL
DC COLLECTOR CURRENT:15A
POWER DISSIPATION PD:75W