- Part # STGF10NB60SD
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
STGF10NB60SD
TRANSISTOR
IGBT
600V
10A
25W
THROUGH HOLE
TO-220FP
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 3/30/2023
STGF10NB60SD
Specifications
- Part # STGF10NB60SD
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
STGF10NB60SD
TRANSISTOR
IGBT
600V
10A
25W