- Part # STB70NF3LLT4
Description:
STB70NF3LLT4
(PRICE/TR)
MOSFET
N CH
30V
70A
D2PAK
TRANSISTOR POLARITY:N CHANNEL
CONTINUOUS DRAIN CURRENT ID:35A
DRAIN SOURCE VOLTAGE VDS:30V
ON RESISTANCE RDS(ON) :7.
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 3/18/2022
STB70NF3LLT4
Specifications
- Part # STB70NF3LLT4
Description:
STB70NF3LLT4
(PRICE/TR)
MOSFET
N CH
30V
70A
D2PAK
TRANSISTOR POLARITY:N CHANNEL
DRAIN SOURCE VOLTAGE VDS:30V