- Part # STB6N60M2
Description:
STB6N60M2
(PRICE/TC) MOSFET
N-CH
600V
4.5A
150DEG C
60W ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 4/8/2026
STB6N60M2
Specifications
- Part # STB6N60M2
Description:
STB6N60M2
(PRICE/TC) MOSFET
N-CH
600V
4.5A
150DEG C
60W ROHS COMPLIANT: YES