- Part # STB20NM50T4
Description:
STB20NM50T4
MOSFET
N-CH
500V
20A
TO-263
TRANSISTOR POLARITY:N CHANNEL
DRAIN SOURCE VOLTAGE VDS:500V
CONTINUOUS DRAIN CURRENT ID:20A
ON RESISTANCE RDS(ON):0.2OHM
TRANSISTOR MOUNTING:SURFACE MOUNT
RDS(ON) TEST VOLTAGE VGS:10V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 3/18/2022
STB20NM50T4
Specifications
- Part # STB20NM50T4
Description:
STB20NM50T4
MOSFET
N-CH
500V
20A
TO-263
TRANSISTOR POLARITY:N CHANNEL
DRAIN SOURCE VOLTAGE VDS:500V
ON RESISTANCE RDS(ON):0.2OHM