- Part # STB140NF55T4
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
STB140NF55T4
TRANSISTOR
MOSFET
N-CHANNEL
55V
80A
300W
TO-263-3
DPAK
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 5/28/2024
STB140NF55T4
Specifications
- Part # STB140NF55T4
- Category Semiconductors
- Category Transistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
STB140NF55T4
TRANSISTOR
MOSFET
N-CHANNEL
55V
80A
300W