- Part # SMBJ24A-TR
- Category Panel Accessories
- Category Surge Arrestor/Suppressor
Description:
SMBJ24ATR
(PRICE/TC)
TVS DIODE
600W
24V
UNIDIR
SMD
PRODUCT RANGE:TRANSIL SMBJ SERIES
TVS POLARITY:UNIDIRECTIONAL
REVERSE STANDOFF VOLTAGE:24V
CLAMPING VOLTAGE MAX:38.9V
DIODE CASE STYLE:DO-214AA (SMB)
NO. OF PINS:2PINS
QUALIFICATION:- ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2024
SMBJ24A-TR
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # SMBJ24A-TR
- Category Panel Accessories
Description:
SMBJ24ATR
(PRICE/TC)
TVS DIODE
600W
24V
UNIDIR
SMD
TVS POLARITY:UNIDIRECTIONAL
REVERSE STANDOFF VOLTAGE:24V
CLAMPING VOLTAGE MAX:38.9V