- Part # SMBJ15A-TR
- Category Semiconductors
- Category Diode
- Weight 0.02 lbs
Product Information
Description:
SMBJ15ATR
DIODE
TVS
15V
600W
UNI
SMB
RL
PRODUCT RANGE:TRANSIL SMBJ SERIES
TVS POLARITY:UNIDIRECTIONAL
REVERSE STAND-OFF VOLTAGE VRWM:15V
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:32.5V
DIODE CASE STYLE:DO-214AA
NO. OF PINS:2PINS
BREAKDOWN VOLTAGE ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2024
SMBJ15A-TR
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # SMBJ15A-TR
- Category Semiconductors
- Category Diode
- Weight 0.02 lbs
Product Information
Description:
SMBJ15ATR
DIODE
TVS
15V
600W
UNI
SMB
RL
TVS POLARITY:UNIDIRECTIONAL
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:32.5V