- Part # SMAJ12A-TR
- Category Semiconductors
- Category Diode
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
SMAJ12ATR
(PRICE/TC)
DIODE
PRODUCT RANGE:TRANSIL SMAJ SERIES
TVS POLARITY:UNIDIRECTIONAL
REVERSE STANDOFF VOLTAGE:12V
CLAMPING VOLTAGE MAX:25.3V
DIODE CASE STYLE:DO-214AC (SMA)
NO. OF PINS:2PINS
MINIMUM BREAKDOWN VOLTAGE:13.3V
QUALIFICATION:- ROHS COMPLIANT
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2024
SMAJ12A-TR
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # SMAJ12A-TR
- Category Semiconductors
- Category Diode
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
SMAJ12ATR
(PRICE/TC)
DIODE
TVS POLARITY:UNIDIRECTIONAL
REVERSE STANDOFF VOLTAGE:12V
CLAMPING VOLTAGE MAX:25.3V
NO. OF PINS:2PINS