- Part # LK112SM18TR
- Category Integrated Circuits
- Category IC Chip
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
LK112SM18TR
(PRICE/TC)
LDO
FIXED
1.8V
0.2A
-40 TO 125DEG C
OUTPUT TYPE:FIXED
INPUT VOLTAGE MIN:2.5V
INPUT VOLTAGE MAX:14V
FIXED OUTPUT VOLTAGE NOM.:1.8V
ADJUSTABLE OUTPUT VOLTAGE MIN:-
ADJUSTABLE OUTPUT VOLTAGE MAX:-
OUTPUT CURRENT:200MA
ROHS COMPLIANT: Y
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2024
LK112SM18TR
Specifications
- Part # LK112SM18TR
- Category Integrated Circuits
- Category IC Chip
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
LK112SM18TR
(PRICE/TC)
LDO
FIXED
1.8V
0.2A
-40 TO 125DEG C
OUTPUT TYPE:FIXED
INPUT VOLTAGE MIN:2.5V
INPUT VOLTAGE MAX:14V
FIXED OUTPUT VOLTAGE NOM.:1.8V
OUTPUT CURRENT:200MA