- Part # LDK130M28RY
- Category Integrated Circuits
- Category IC Chip
Description:
LDK130M28RY
FIXED
2.8V
0.3A
SOT-23-5
OUTPUT TYPE:FIXED
INPUT VOLTAGE MIN:1.9V
INPUT VOLTAGE MAX:5.5V
FIXED OUTPUT VOLTAGE NOM.:2.8V
ADJUSTABLE OUTPUT VOLTAGE MIN:-
ADJUSTABLE OUTPUT VOLTAGE MAX:-
OUTPUT CURRENT:300MA
DROPOUT ROHS COMPLIANT:
Last Value Update: 11/18/2024
LDK130M28RY
Specifications
- Part # LDK130M28RY
- Category Integrated Circuits
- Category IC Chip
Description:
LDK130M28RY
FIXED
2.8V
0.3A
SOT-23-5
OUTPUT TYPE:FIXED
INPUT VOLTAGE MIN:1.9V
INPUT VOLTAGE MAX:5.5V
FIXED OUTPUT VOLTAGE NOM.:2.8V
OUTPUT CURRENT:300MA