- Part # LDK120M33R
- Category Controls & Indicators
- Category Voltage Regulator
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
LDK120M33R
(PRICE/TC)
LDO
FIXED
3.3V
0.2A
-40 TO 125DEG C
OUTPUT TYPE:FIXED
INPUT VOLTAGE MIN:1.9V
INPUT VOLTAGE MAX:5.5V
NO. OF OUTPUTS:1OUTPUTS
OUTPUT VOLTAGE MIN:-
OUTPUT VOLTAGE MAX:-
POLARITY:POSITIVE OUTPUT
IC MOUNTING:SURFACE MOUNT ROHS COMPLIANT:
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2024
LDK120M33R
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # LDK120M33R
- Category Voltage Regulator
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
LDK120M33R
(PRICE/TC)
LDO
FIXED
3.3V
0.2A
-40 TO 125DEG C
OUTPUT TYPE:FIXED
INPUT VOLTAGE MIN:1.9V
INPUT VOLTAGE MAX:5.5V