- Part # LD2979M33TR
- Category Controls & Indicators
- Category Voltage Regulator
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
LD2979M33TR
(PRICE/TC)
SOT 23 5L/3.3V 50MA 2% VERY L.
OUTPUT TYPE:FIXED
INPUT VOLTAGE MIN:-
INPUT VOLTAGE MAX:16V
FIXED OUTPUT VOLTAGE NOM.:3.3V
ADJUSTABLE OUTPUT VOLTAGE MIN:-
ADJUSTABLE OUTPUT VOLTAGE MAX:-
OUTPUT CURRENT:50MA
DROPOUT VOLTAGE ROHS COMPLIAN
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 7/19/2021
LD2979M33TR
Specifications
- Part # LD2979M33TR
- Category Voltage Regulator
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
LD2979M33TR
(PRICE/TC)
SOT 23 5L/3.3V 50MA 2% VERY L.
OUTPUT TYPE:FIXED
INPUT VOLTAGE MIN:-
INPUT VOLTAGE MAX:16V
FIXED OUTPUT VOLTAGE NOM.:3.3V
OUTPUT CURRENT:50MA