- Part # LD29150DT50R
- Category Controls & Indicators
- Category Voltage Regulator
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
LD29150DT50R
(PRICE/TC)
IC
REG LDO
5.0V
1.5A
D-PAK
OUTPUT TYPE:FIXED
INPUT VOLTAGE MIN:6V
INPUT VOLTAGE MAX:30V
FIXED OUTPUT VOLTAGE NOM.:5V
ADJUSTABLE OUTPUT VOLTAGE MIN:-
ADJUSTABLE OUTPUT VOLTAGE MAX:-
OUTPUT CURRENT:1.5A
DROPOUT VOLTAGE ROHS COMPLIANT
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2024
LD29150DT50R
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # LD29150DT50R
- Category Voltage Regulator
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
LD29150DT50R
(PRICE/TC)
IC
REG LDO
5.0V
1.5A
D-PAK
OUTPUT TYPE:FIXED
INPUT VOLTAGE MIN:6V
INPUT VOLTAGE MAX:30V
FIXED OUTPUT VOLTAGE NOM.:5V
OUTPUT CURRENT:1.5A