- Part # LD1117DT12TR
- Category Controls & Indicators
- Category Voltage Regulator
- Weight 0.02 lbs
Product Information
Description:
LD1117DT12TR
(PRICE/TC)
IC
V REG
LDO 1.2V
SMD
OUTPUT TYPE:FIXED
INPUT VOLTAGE MIN:-
INPUT VOLTAGE MAX:15V
FIXED OUTPUT VOLTAGE NOM.:1.2V
ADJUSTABLE OUTPUT VOLTAGE MIN:-
ADJUSTABLE OUTPUT VOLTAGE MAX:-
OUTPUT CURRENT:800MA
DROPOUT VOLTAGE ROHS COMPLIANT: YES
Last Value Update: 11/18/2024
LD1117DT12TR
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # LD1117DT12TR
- Category Voltage Regulator
- Weight 0.02 lbs
Product Information
Description:
LD1117DT12TR
(PRICE/TC)
IC
V REG
LDO 1.2V
SMD
OUTPUT TYPE:FIXED
INPUT VOLTAGE MIN:-
INPUT VOLTAGE MAX:15V
FIXED OUTPUT VOLTAGE NOM.:1.2V
OUTPUT CURRENT:800MA