- Part # LD1117AS18TR
- Category Integrated Circuits
- Category IC Chip
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
LD1117AS18TR
FIXED LDO VOLTAGE REGULATOR
3.8V TO 10V
1.15V DROPOUT
1.8V OUT
1 AMP OUT
SOT-223-3
ROHS COMPLIANT: YES
Last Value Update: 11/18/2024
LD1117AS18TR
Specifications
- Part # LD1117AS18TR
- Category Integrated Circuits
- Category IC Chip
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
LD1117AS18TR
FIXED LDO VOLTAGE REGULATOR
3.8V TO 10V
1.15V DROPOUT
1.8V OUT