- Part # LD1117ADT33TR
- Category Controls & Indicators
- Category Voltage Regulator
- Weight 0.33 lbs
Product Information
Description:
LD1117ADT33TR
(PRICE/TC)
LDO
FIXED
3.3V
1A
0 TO 125DEG C
OUTPUT TYPE:FIXED
INPUT VOLTAGE MIN:-
INPUT VOLTAGE MAX:10V
NO. OF OUTPUTS:1OUTPUTS
OUTPUT VOLTAGE MIN:-
OUTPUT VOLTAGE MAX:-
POLARITY:POSITIVE OUTPUT
IC MOUNTING:SURFACE MOUNT ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2024
LD1117ADT33TR
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # LD1117ADT33TR
- Category Voltage Regulator
- Weight 0.33 lbs
Product Information
Description:
LD1117ADT33TR
(PRICE/TC)
LDO
FIXED
3.3V
1A
0 TO 125DEG C
OUTPUT TYPE:FIXED
INPUT VOLTAGE MIN:-
INPUT VOLTAGE MAX:10V