- Part # L78L33ACZ
Description:
L78L33ACZ
VOLT REG
FIXED
3.3V
0.1A
0-125DEGC
OUTPUT TYPE:FIXED
NO. OF OUTPUTS:1OUTPUTS
OUTPUT VOLTAGE MIN:-
OUTPUT VOLTAGE MAX:-
INPUT VOLTAGE MIN:-
INPUT VOLTAGE MAX:30V
PRODUCT RANGE:-
IC CASE / PACKAGE:TO-92
NO. OF PINS:3PINS ROHS COMPLIANT: YES
Last Value Update: 11/18/2024
L78L33ACZ
Specifications
- Part # L78L33ACZ
Description:
L78L33ACZ
VOLT REG
FIXED
3.3V
0.1A
0-125DEGC
OUTPUT TYPE:FIXED
NO. OF OUTPUTS:1OUTPUTS
OUTPUT VOLTAGE MIN:-
OUTPUT VOLTAGE MAX:-
INPUT VOLTAGE MIN:-
INPUT VOLTAGE MAX:30V