- Part # L78L10ACUTR
- Category Controls & Indicators
- Category Voltage Regulator
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
L78L10ACUTR
(PRICE/TC)
VOLT REG
FIXED
10V
0.1A
0 TO 125DEGC
FIXED OUTPUT VOLTAGE NOM.:10V
ADJUSTABLE OUTPUT VOLTAGE MIN:-
ADJUSTABLE OUTPUT VOLTAGE MAX:-
INPUT VOLTAGE MIN:16V
INPUT VOLTAGE MAX:35V
OUTPUT CURRENT:100MA
OUTPUT TYPE:FIXED ROHS COMPLIANT: YE
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2024
L78L10ACUTR
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # L78L10ACUTR
- Category Voltage Regulator
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
L78L10ACUTR
(PRICE/TC)
VOLT REG
FIXED
10V
0.1A
0 TO 125DEGC
FIXED OUTPUT VOLTAGE NOM.:10V
INPUT VOLTAGE MIN:16V
INPUT VOLTAGE MAX:35V
OUTPUT CURRENT:100MA