- Part # L4931ABD120TR
- Category Integrated Circuits
- Category Logic IC
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
L4931ABD120TR
(PRICE/TC)
LDO
FIXED
12V
0.25A
SOIC-8
OUTPUT TYPE:FIXED
INPUT VOLTAGE MIN:-
INPUT VOLTAGE MAX:20V
FIXED OUTPUT VOLTAGE NOM.:12V
ADJUSTABLE OUTPUT VOLTAGE MIN:-
ADJUSTABLE OUTPUT VOLTAGE MAX:-
OUTPUT CURRENT:250MA
DROPOUT VOLTAGE ROHS COMPLIAN
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2024
L4931ABD120TR
Specifications
- Part # L4931ABD120TR
- Category Integrated Circuits
- Category Logic IC
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
L4931ABD120TR
(PRICE/TC)
LDO
FIXED
12V
0.25A
SOIC-8
OUTPUT TYPE:FIXED
INPUT VOLTAGE MIN:-
INPUT VOLTAGE MAX:20V
FIXED OUTPUT VOLTAGE NOM.:12V
OUTPUT CURRENT:250MA