- Part # BZW04-376BRL
- Category Semiconductors
- Category Thyristor/SCR/Triac/Diac/Alternistor
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
BZW04376BRL
(PRICE/TC)
TVS DIODE
400W
376V
BIDIR
DO-15
PRODUCT RANGE:TRANSIL BZW04 SERIES
TVS POLARITY:BIDIRECTIONAL
REVERSE STAND-OFF VOLTAGE VRWM:376V
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:776V
DIODE CASE STYLE:DO-15 (DO-204AC)
NO. OF PINS:2PINS
BREAKDOWN ROHS COMPLI
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2024
BZW04-376BRL
Specifications
- Part # BZW04-376BRL
- Category Semiconductors
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
BZW04376BRL
(PRICE/TC)
TVS DIODE
400W
376V
BIDIR
DO-15
TVS POLARITY:BIDIRECTIONAL
CLAMPING VOLTAGE VC MAX:776V