- Part # BTA26-700BRG
- Category Semiconductors
- Category Thyristor/SCR/Triac/Diac/Alternistor
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
BTA26700BRG
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
TRIAC
700 V
100 MA
25 A
250 A
80 MA
1.5 V ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 4/21/2016
BTA26-700BRG
Specifications
- Part # BTA26-700BRG
- Category Semiconductors
- Weight 0.01 lbs
Product Information
Description:
BTA26700BRG
DISCONTINUED BY MANUFACTURER
TRIAC
700 V
100 MA
25 A
250 A
80 MA
1.5 V ROHS COMPLIANT: YES