- Part # 25T8DC-130V
- Category Lighting
- Category Incandescent Lamp
- Weight 0.02 lbs
Product Information
Description:
25T8DC130V
INCANDESCENT LAMP
SUPPLY VOLTAGE:130VAC
LAMP BASE TYPE:BAYONET
POWER RATING:25W
LENGTH:66.7MM
LUMINOUS INTENSITY (MSCP):195
AVERAGE RATED BULB L
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Also Known As
Alternate Part No:
- SPC TECHNOLOGY 25T8DC-130V
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 4/9/2010
25T8DC-130V
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # 25T8DC-130V
- Category Lighting
- Category Incandescent Lamp
- Weight 0.02 lbs
Product Information
Description:
25T8DC130V
INCANDESCENT LAMP
SUPPLY VOLTAGE:130VAC
LAMP BASE TYPE:BAYONET
POWER RATING:25W
LENGTH:66.7MM