- Part # MINT1150A1206K01
- Category Controls & Indicators
- Category Power Converter
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
MINT1150A1206K01
AC DC CONVERTER
OPEN FRAME
1 OUTPUT
12V
90 ~ 264 VAC INPUT
CHASSIS MOUNT
101.6MM X 50.8MM X 33.0MM
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/2/2025
MINT1150A1206K01
Specifications
- Part # MINT1150A1206K01
- Category Power Converter
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
MINT1150A1206K01
AC DC CONVERTER
OPEN FRAME
1 OUTPUT
12V
90 ~ 264 VAC INPUT
CHASSIS MOUNT
101.6MM X 50.8MM X 33.0MM