- Part # SRCM-10CLB-A1-F-2-S
- Category Controls & Indicators
- Category Pressure Control
- Weight 10.00 lbs
- Accuracy ±0.25% FS (w/Cal Cert)
- Pressure Range ±1000 Pa
- Output 24 VAC (4 to 20mA, 0 to 5, 0 to 10 VDC)
- Face Plate Logo Setra Logo
- Pressure Pickups/Snubbers Two Pressure Pickups
Product Information
Description:
SRCM10CLBA1F2S
ROOM CONDITION MONITOR
MODEL SRCM
±1000 PA
24 VAC (4 TO 20MA
0 TO 5
0 TO 10 VDC)
±0.25% FS (W/CAL CERT)
TWO PRESSURE PICKUPS
SETRA LOGO
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 4/22/2025
SRCM-10CLB-A1-F-2-S
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # SRCM-10CLB-A1-F-2-S
- Category Pressure Control
- Weight 10.00 lbs
- Pressure Range ±1000 Pa
- Face Plate Logo Setra Logo
Product Information
Description:
SRCM10CLBA1F2S
ROOM CONDITION MONITOR
MODEL SRCM
±1000 PA
24 VAC (4 TO 20MA
0 TO 5
0 TO 10 VDC)
±0.25% FS (W/CAL CERT)