- Part # FN9226-10-06
- Category Panel Accessories
- Category RFI/EFI/EMI Noise Filter
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
FN92261006
FILTER
10A
COMPACT
CAPACITANCE:47000PF
VOLTAGE RATING:250V
FILTER TYPE:IEC
MAINS
CURRENT RATING:10A
FILTER TERMINALS:QUICK CONNECT
INDUCTANCE MIN:270ªH
LEAKAGE CURRENT MAX:190ªA
PRODUCT RANGE:-
SVHC:NO SVHC (27-JUN-2018)
ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2024
FN9226-10-06
Specifications
- Part # FN9226-10-06
- Category Panel Accessories
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
FN92261006
FILTER
10A
COMPACT
CAPACITANCE:47000PF
VOLTAGE RATING:250V
FILTER TYPE:IEC
MAINS
CURRENT RATING:10A