- Part # FN3288HVIT-230-40-C34-R60
- Category HVAC
- Category Filter/Dryer
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
FN3288HVIT23040C34R60
3 PHASE SLIM BOOK STYLE HIGH PERFORMANCE IT LINE FILTER 690VAC
230A
STB TERMINAL 40
CY 3.0UF ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/4/2025
FN3288HVIT-230-40-C34-R60
Specifications
- Category HVAC
- Category Filter/Dryer
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
FN3288HVIT23040C34R60
230A
STB TERMINAL 40
CY 3.0UF ROHS COMPLIANT: YES