- Part # FN3288-230-40-C21-R65
- Category HVAC
- Category Filter/Dryer
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
FN328823040C21R65
3 PHASE SLIM BOOK STYLE HIGH PERFORMANCE LINE FILTER 480VAC
230A
STB TERMINAL 40
CY 220NF ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 12/4/2025
FN3288-230-40-C21-R65
Specifications
- Part # FN3288-230-40-C21-R65
- Category HVAC
- Category Filter/Dryer
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
FN328823040C21R65
230A
STB TERMINAL 40
CY 220NF ROHS COMPLIANT: YES