- Part # MCLC-16-16-SS
- Category Motors/GearBox/Clutch
- Category Shaft Coupling
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
MCLC1616SS
ONE-PIECE CLAMP STYLE WITH KEYWAY
16MM X 16MM RIGID COUPLING
303 STAINLESS STEEL
34MM OD
50MM LENGTH
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 6/30/2021
MCLC-16-16-SS
Specifications
- Part # MCLC-16-16-SS
- Category Shaft Coupling
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
MCLC1616SS
16MM X 16MM RIGID COUPLING
303 STAINLESS STEEL
34MM OD
50MM LENGTH