- Part # KTR25JZPF10R0
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
KTR25JZPF10R0
RES
10R
1%
0.33W
1210
THICK FILM
RESISTOR CASE STYLE:1210 [3225 METRIC]
RESISTANCE:10OHM
PRODUCT RANGE:KTR SERIES
VOLTAGE RATING:600V
RESISTOR ELEMENT MATERIAL:THICK FILM
POWER RATING:330MW
RESISTANCE TOLERANCE:¦ 1%
ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2024
KTR25JZPF10R0
Specifications
- Part # KTR25JZPF10R0
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
KTR25JZPF10R0
RES
10R
1%
0.33W
1210
THICK FILM
RESISTANCE:10OHM
PRODUCT RANGE:KTR SERIES
VOLTAGE RATING:600V
POWER RATING:330MW
RESISTANCE TOLERANCE:¦ 1%