- Part # KTR10EZPF5100
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
KTR10EZPF5100
RES
510R
1%
0.125W
0805
THICK FILM
RESISTOR CASE STYLE:0805 [2012 METRIC]
RESISTANCE:510OHM
PRODUCT RANGE:KTR SERIES
VOLTAGE RATING:400V
RESISTOR ELEMENT MATERIAL:THICK FILM
POWER RATING:125MW
RESISTANCE TOLERANCE:ª 1%
ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2024
KTR10EZPF5100
Specifications
- Part # KTR10EZPF5100
- Category Components
- Category Resistor
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
KTR10EZPF5100
RES
510R
1%
0.125W
0805
THICK FILM
RESISTANCE:510OHM
PRODUCT RANGE:KTR SERIES
VOLTAGE RATING:400V
POWER RATING:125MW
RESISTANCE TOLERANCE:ª 1%