- Part # RLDD015L-600
- Category Semiconductors
- Category IGBT
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
RLDD015L600
LED DRIVER
AC-DC
CC
12V
7.2W
OUTPUT POWER MAX:7.2W
OUTPUT VOLTAGE MAX:12V
OUTPUT CURRENT:1.5A
LED DRIVER MODE:CONSTANT CURRENT
INPUT VOLTAGE MIN:90V
INPUT VOLTAGE MAX:135V
PRODUCT RANGE:TROPO SERIES
DEPTH:29MM
WIDTH:56MMROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 5/22/2019
RLDD015L-600
Specifications
- Part # RLDD015L-600
- Category Semiconductors
- Category IGBT
- Weight 3.00 lbs
Product Information
Description:
RLDD015L600
LED DRIVER
AC-DC
CC
12V
7.2W
OUTPUT POWER MAX:7.2W
OUTPUT VOLTAGE MAX:12V
OUTPUT CURRENT:1.5A
INPUT VOLTAGE MIN:90V
INPUT VOLTAGE MAX:135V
PRODUCT RANGE:TROPO SERIES
DEPTH:29MM