- Part # ISL43120IHZ-T
- Category Integrated Circuits
- Category Power Management IC
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
ISL43120IHZT
(PRICE/TC) ANALOGUE SWITCH
2 CH
SPST-NO
SOT-23-8
NO. OF CHANNELS:2CHANNELS
ANALOGUE SWITCH TYPE:SPST - NO
ON STATE RESISTANCE MAX:20OHM
SUPPLY VOLTAGE RANGE:2.7V TO 12V
ANALOGUE SWITCH CASE:SOT-23
NO. OF PINS:8PINS
OPERATING ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 3/23/2022
ISL43120IHZ-T
Specifications
- Part # ISL43120IHZ-T
- Category Integrated Circuits
- Category Power Management IC
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
ISL43120IHZT
(PRICE/TC) ANALOGUE SWITCH
2 CH
SPST-NO
SOT-23-8
NO. OF CHANNELS:2CHANNELS
ANALOGUE SWITCH TYPE:SPST - NO
ON STATE RESISTANCE MAX:20OHM