- Part # RP15-2405SAW
- Category Integrated Circuits
- Category Power Management IC
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
RP152405SAW
DC-DC CONVERTER
5V
3A
POWER SUPPLY APPROVALS:ITE
INPUT RATIO:4:1
OUTPUT POWER MAX:15W
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:5V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:3A
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2:-
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 2:-ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2024
RP15-2405SAW
Specifications
- Part # RP15-2405SAW
- Category Integrated Circuits
- Category Power Management IC
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
RP152405SAW
DC-DC CONVERTER
5V
3A
POWER SUPPLY APPROVALS:ITE
INPUT RATIO:4:1
OUTPUT POWER MAX:15W
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:5V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:3A