- Part # RP10-11012SRAW
- Category Integrated Circuits
- Category Power Management IC
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
RP1011012SRAW
DC-DC CONVERTER
12V
0.83A
POWER SUPPLY APPLICATIONS:ITE & RAILWAY
INPUT RATIO:4:1
OUTPUT POWER MAX:10W
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:12V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:830MA
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2:- ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2024
RP10-11012SRAW
Specifications
- Part # RP10-11012SRAW
- Category Integrated Circuits
- Category Power Management IC
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
RP1011012SRAW
DC-DC CONVERTER
12V
0.83A
INPUT RATIO:4:1
OUTPUT POWER MAX:10W
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:12V