- Part # REM30-2415SW
- Category Integrated Circuits
- Category Power Management IC
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
REM302415SW
DC-DC CONVERTER
1 O/P
15V
2A
POWER SUPPLY APPROVALS:MEDICAL
INPUT RATIO:4:1
OUTPUT POWER MAX:30W
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:15V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:2A
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2:-
WIDTH:25.4MM ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2024
REM30-2415SW
Specifications
- Part # REM30-2415SW
- Category Integrated Circuits
- Category Power Management IC
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
REM302415SW
DC-DC CONVERTER
1 O/P
15V
2A
POWER SUPPLY APPROVALS:MEDICAL
INPUT RATIO:4:1
OUTPUT POWER MAX:30W
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:15V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:2A
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2:-