- Part # RAC20-15SN
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
RAC2015SN
POWER SUPPLY
AC-DC
15V
1.33A
POWER SUPPLY APPLICATIONS:ITE
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
OUTPUT POWER MAX:20W
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:15V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:1.33A
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2:-
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 2:- ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/18/2024
RAC20-15SN
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # RAC20-15SN
- Category Power Supplies
- Category Power Supply
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
RAC2015SN
POWER SUPPLY
AC-DC
15V
1.33A
POWER SUPPLY APPLICATIONS:ITE
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
OUTPUT POWER MAX:20W
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:15V