- Part # RAC02-15SC
- Category Integrated Circuits
- Category Power Management IC
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
RAC0215SC
AC-DC CONVERTER
15V
0.133A
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
OUTPUT POWER MAX:2W
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:15V
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 1:133MA
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 2:-
OUTPUT CURRENT - OUTPUT 2:-
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 3:- ROHS COMPLIANT: YES
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 3/18/2022
RAC02-15SC
Specifications
- Part # RAC02-15SC
- Category Integrated Circuits
- Category Power Management IC
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
RAC0215SC
AC-DC CONVERTER
15V
0.133A
NO. OF OUTPUTS:1 OUTPUT
OUTPUT POWER MAX:2W
OUTPUT VOLTAGE - OUTPUT 1:15V