- Part # XBO900WOFR
- Category Lighting
- Category Incandescent Lamp
- Weight 20.00 lbs
Product Information
Description:
XBO900WOFR
LAMP
XENON
40MM
19V
SUPPLY VOLTAGE:19V
POWER RATING:900W
BULB SIZE:40MM
CURRENT RATING:45MA
LUMINOUS INTENSITY:3MCD
LENGTH:325MM
LAMP BASE T
FACTORY WARRANTY MAY NOT APPLY. RADWELL 2-YEAR WARRANTY INCLUDED
Prop65 View Prop65 Warning
Last Value Update: 11/7/2016
XBO900WOFR
2-Year Radwell Warranty
Change Location
Specifications
- Part # XBO900WOFR
- Category Lighting
- Category Incandescent Lamp
- Weight 20.00 lbs
Product Information
Description:
XBO900WOFR
LAMP
XENON
40MM
19V
SUPPLY VOLTAGE:19V
POWER RATING:900W
BULB SIZE:40MM
CURRENT RATING:45MA
LUMINOUS INTENSITY:3MCD
LENGTH:325MM