- Part # OD9238-48MBVXE
- Category HVAC
- Category Fan/Ventilation
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
OD923848MBVXE
DC FAN
BALL
92MM
5975RPM
48V
0.4A
SUPPLY VOLTAGE VDC:48V
FAN FRAME TYPE:SQUARE
FAN FRAME SIZE:92MM
EXTERNAL DEPTH:38MM
BEARING TYPE:BALL BEARING
AIR FLOW - CFM:124.8CFM
NOISE RATING:64.1DBA
POWER RATING:21.4W ROHS COMPLIANT: YES
Last Value Update: 10/25/2024
OD9238-48MBVXE
Specifications
- Part # OD9238-48MBVXE
- Category HVAC
- Category Fan/Ventilation
- Weight 0.00 lbs
Product Information
Description:
OD923848MBVXE
DC FAN
BALL
92MM
5975RPM
48V
0.4A
SUPPLY VOLTAGE VDC:48V
FAN FRAME TYPE:SQUARE
FAN FRAME SIZE:92MM
EXTERNAL DEPTH:38MM
BEARING TYPE:BALL BEARING
AIR FLOW - CFM:124.8CFM
NOISE RATING:64.1DBA