- Part # OD9238-12HHBXC10A
- Category Panel Accessories
- Category Fan/Thermal Management for Control Panel
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
OD923812HHBXC10A
AXIAL FAN
BALL BEARING
92MM
12VDC
SUPPLY VOLTAGE VDC:12V
FAN FRAME TYPE:SQUARE
FAN FRAME SIZE:92MM
EXTERNAL DEPTH:38MM
BEARING TYPE:BALL BEARING
AIR FLOW - CFM:174CFM
NOISE RATING:68DB
POWER RATING:42W
RATED SPEED:8000RPMROHS COMPLIANT: YES
Last Value Update: 10/25/2024
OD9238-12HHBXC10A
Specifications
- Part # OD9238-12HHBXC10A
- Category Panel Accessories
- Weight 1.00 lbs
Product Information
Description:
OD923812HHBXC10A
AXIAL FAN
BALL BEARING
92MM
12VDC
SUPPLY VOLTAGE VDC:12V
FAN FRAME TYPE:SQUARE
FAN FRAME SIZE:92MM
EXTERNAL DEPTH:38MM
BEARING TYPE:BALL BEARING
AIR FLOW - CFM:174CFM
NOISE RATING:68DB
POWER RATING:42W